loader
URSA
XPS60
URSA XPS ISOLATIEPLAAT 60 MM TAND EN GROEF R 1,80

Drukvaste XPS isolatieplaat van Ursa met gesloten celstructuur, tand- en groefafwerking en Rd 1,80 voor vloeren, funderingen en vochtbelaste toepassingen.

Lengte
250.00 cm
Breedte
600.00 mm
Dikte
60.00 mm
Prijs
21,78 incl. BTW
In voorraad (228 st)
Levering in 5 dagen.

Koop rechtreeks van groothandel
Sinds 1904
Modern machinepark
Afhaling mogelijk in de winkel
Contact

Heb je een vraag over Ursa XPS isolatieplaat 60 mm tand en groef R 1,80 ?

URSA XPS N-W-E 60 mm 4ZT&G  R=1.80 m²K/W

Artikel

Ursa XPS isolatieplaat 60 mm tand en groef R 1,80

Naam *
Emailadres *
Telefoon
Mijn vraag *

Drukvaste XPS isolatie voor veeleisende toepassingen

De Ursa XPS isolatieplaat van 60 mm is een geëxtrudeerde polystyreenplaat met gesloten celstructuur, ontwikkeld voor constructies waar een hoge drukvastheid en een lage vochtopname belangrijk zijn. Deze plaat combineert een thermische weerstand van R 1,80 m²K/W met een robuuste opbouw, waardoor ze bijzonder geschikt is voor vloerisolatie en andere zwaar belaste toepassingen.

Door het extrusieproces ontstaat een homogeen isolatiemateriaal met een glad en extrusieverdicht oppervlak. Dat zorgt voor een stabiele plaat die vormvast blijft en goed presteert in opbouwen waar duurzaamheid, drukverdeling en thermische isolatie samenkomen.

Gesloten celstructuur en vochtbestendige opbouw

XPS is binnen de isolatiesector gekend als een materiaal dat nauwelijks water opneemt. De gesloten celstructuur helpt om de isolerende werking ook in vochtige omstandigheden beter te behouden, wat een belangrijk verschil maakt bij toepassingen in contact met de ondergrond of in zones waar condens of tijdelijke vochtbelasting kan voorkomen.

Voor bouwprofessionals en doe-het-zelvers betekent dit een isolatieplaat die breed inzetbaar is in vloeropbouwen, funderingsdetails en andere constructies waar een klassieke isolatieplaat minder geschikt is. In vergelijking met EPS heeft XPS doorgaans een compactere structuur en een hogere weerstand tegen drukbelasting.

  • Materiaal: geëxtrudeerd polystyreen (XPS)
  • Dikte: 60 mm
  • Afmeting plaat: 2500 x 600 mm
  • Thermische weerstand: R 1,80 m²K/W
  • Randafwerking: 4-zijdig tand en groef
  • Oppervlak: glad en extrusieverdicht

Nauwkeurige plaatsing met tand en groef

De 4-zijdige tand- en groefafwerking draagt bij aan een vlotte en nauwkeurige plaatsing. De platen sluiten beter op elkaar aan, wat helpt om naden te beperken en een meer doorlopende isolatieschil te creëren. Dat is vooral interessant bij grotere vloeroppervlakken waar maatvastheid en een nette aansluiting belangrijk zijn.

Dankzij het langwerpige formaat van 2500 x 600 mm werk je efficiënt door op de werf. De plaat laat zich gericht verwerken in nieuwe opbouwen en renovatieprojecten, waarbij een strakke passing en een gelijkmatig isolatievlak gewenst zijn.

Toepassingen in vloer, fundering en onderbouw

Deze Ursa XPS plaat wordt vooral ingezet in constructies waar isolatie gecombineerd moet worden met drukvastheid. Denk daarbij aan vloeren op volle grond, geïsoleerde ondervloeren, funderingsdetails en andere bouwdelen die mechanisch belast worden.

Ook in opbouwen waar contact met vochtige omgevingsfactoren mogelijk is, blijft XPS een courante keuze binnen de bouwsector. De combinatie van druksterkte, beperkte wateropname en thermische prestatie maakt dit type plaat bijzonder functioneel binnen ruwbouw- en isolatiewerken.

  • Vloerisolatie onder chape of dekvloer
  • Isolatie van zwaar belaste vloeropbouwen
  • Funderingen en perimeterisolatie
  • Onderbouwdetails met verhoogde vochtbelasting
  • Renovatie- en nieuwbouwtoepassingen

Technische eigenschappen voor een stabiele isolatieschil

Met een Rd-waarde van 1,80 m²K/W biedt deze 60 mm isolatieplaat een degelijke thermische prestatie binnen compacte opbouwen. Dat maakt ze interessant wanneer je een beperkte opbouwhoogte moet combineren met een materiaal dat tegelijk sterk, maatvast en vochtbestendig is.

Het extrusieverdichte oppervlak en de stijve structuur zorgen voor een plaat die goed aansluit bij professionele verwerking in de bouw. Voor aannemers, chapers en vakmensen in ruwbouw en renovatie is dat een praktische oplossing wanneer de isolatielaag bestand moet zijn tegen belasting en tegelijk thermisch performant moet blijven.

Geschikt voor professionele bouw- en renovatieprojecten

Binnen het gamma van geëxtrudeerd polystyreen is deze Ursa XPS 60 mm een logische keuze voor projecten waar betrouwbaarheid en verwerkbaarheid primeren. De plaat is afgestemd op toepassingen waar een stevige isolatiekern nodig is en waar een correcte aansluiting tussen de platen mee het verschil maakt in de totale opbouw.

Voor wie werkt aan vloeren, funderingen of andere belaste constructiedelen biedt deze XPS isolatieplaat een technisch onderbouwde oplossing met een praktische tand- en groefverbinding. Daardoor past ze goed in uiteenlopende isolatieopbouwen binnen woningbouw en professionele bouwprojecten.

Specificaties

Referentie
XPS60
Merk
Ursa
Lengte
250 cm
Breedte
600 mm
Dikte
60 mm