loader
PRO CLIMA
IS14354 EAN: 4026639143549
PRO CLIMA SOLITEX MENTO 3000 ONDERDAKFOLIE 3,00 X 50 M

Dampopen onderdakfolie van Pro Clima voor hellende daken, met µd-waarde 0,05 m, verouderingsbestendige opbouw en rolformaat van 3,00 x 50 m.

Prijs
457,38 incl. BTW
In voorraad bij leverancier

Koop rechtreeks van groothandel
Sinds 1904
Modern machinepark
Afhaling mogelijk in de winkel
Contact

Heb je een vraag over Pro Clima SOLITEX MENTO 3000 onderdakfolie 3,00 x 50 m ?

Pro clima SOLITEX MENTO 3000 3,00m x 50m

Artikel

Pro Clima SOLITEX MENTO 3000 onderdakfolie 3,00 x 50 m

Naam *
Emailadres *
Telefoon
Mijn vraag *

Dampopen onderdakfolie voor een duurzame dakopbouw

Pro Clima SOLITEX MENTO 3000 is een middelzware onderdakfolie voor hellende daken waarbij een hoge dampopenheid en betrouwbare bescherming van de dakconstructie belangrijk zijn. Deze uitvoering in 3,00 x 50 meter is geschikt voor grotere dakvlakken en laat zich vlot verwerken in zowel nieuwbouw als renovatie.

Binnen de opbouw van een geïsoleerd dak helpt deze onderdakfolie om vocht gecontroleerd naar buiten af te voeren, terwijl regen, wind en stuifsneeuw van buitenaf worden tegengehouden. Dat maakt ze bijzonder geschikt voor dakopbouwen waar luchtdichting, isolatie en een correct functionerend onderdak op elkaar moeten aansluiten.

Materiaal en prestaties

De SOLITEX MENTO 3000 is opgebouwd als verouderingsbestendige onderdak- en onderspanfolie met vochtregulerende eigenschappen. De opgegeven µd-waarde van 0,05 m wijst op een sterk dampopen membraan, wat in de praktijk belangrijk is om de droging van de constructie naar buiten toe te ondersteunen.

De folie is uitgevoerd in antraciet en combineert een stevige, aangename verwerkbaarheid met een oppervlak dat niet storend reflecteert tijdens de plaatsing. Volgens de productspecificaties is dit een middelzware dakfolie voor toepassingen waar een degelijk evenwicht tussen soepelheid, sterkte en verwerking gewenst is.

  • Afmeting rol: 3,00 x 50 m
  • Oppervlakte per rol: 150 m²
  • MPN: IS14354
  • EAN: 4026639143549
  • Kleur: antraciet
  • µd-waarde: 0,05 m

Toepassingen in dak- en houtskeletbouw

Deze dampopen onderdakfolie is geschikt voor gebruik op keperstructuren, op houten beschot en op houtvezel onderdakplaten. Ze kan ook gecombineerd worden met gangbare isolatiematten en isolatieplaten in de dakopbouw. Daardoor past dit product goed binnen residentiële dakrenovaties, nieuwbouwdaken en projecten in houtskeletbouw.

In de praktijk wordt SOLITEX MENTO 3000 toegepast als onderdakfolie of onderspanfolie bij hellende daken met onder meer keramische of betonnen dakbedekking. Ook in constructies waar extra aandacht gaat naar vochtbeheer en winddichting vormt deze folie een logische keuze binnen het geheel van damprembanen en luchtdichtingsbanen.

  • Toepasbaar op kepers en spanten
  • Geschikt voor houten beschot
  • Combineerbaar met houtvezel onderdakplaten
  • Inzetbaar bij nieuwbouw en renovatie
  • Geschikt voor metselwerk, beton en houtbouw

Verwerking op het dak

De folie wordt horizontaal, parallel met de dakvoet, strak en zonder doorhangen aangebracht. De bedrukte zijde wordt naar de plaatser gericht geplaatst. Bij toepassing als onderspanfolie geldt volgens de productinformatie een maximale afstand van 100 cm tussen de spanten.

Een correcte watergeleidende overlapping is belangrijk voor een goed functionerend onderdak. Bij aansluitingen en overlappingen wordt deze folie in de praktijk vaak verwerkt binnen een volledig systeem met aangepaste tapes, nageldichtingsbanden en aansluitlijmen. Zo sluit de onderdakfolie technisch goed aan op de rest van de luchtdichte en winddichte dakopbouw.

Compatibiliteit met systeemproducten

Voor een performante afwerking wordt SOLITEX MENTO 3000 vaak gecombineerd met andere Pro Clima systeemproducten voor naden, doorvoeren en aansluitingen. Dat is relevant voor wie een dakopbouw wil realiseren waarin onderdak, luchtdichting en detaillering op elkaar afgestemd zijn.

Gangbare combinaties binnen dit systeem zijn tapes voor overlapverbindingen, nageldichtingsband onder tengellatten en lijmen voor aansluitingen op aangrenzende bouwdelen. Voor de afwerking van doorvoeren kunnen ook manchetten ingezet worden, zodat het geheel technisch verzorgd en duurzaam afgewerkt kan worden.

  • Compatibel met Pro Clima TESCON VANA voor overlapverbindingen
  • Combineerbaar met TESCON NAIDECK als nageldichtingsband
  • Aansluitingen kunnen afgewerkt worden met ORCON F
  • Inpasbaar in dakopbouwen met Pro Clima luchtdichtingssystemen

Praktische producteigenschappen

Met een rolbreedte van 3 meter is deze uitvoering interessant voor grotere dakvlakken, omdat brede banen het aantal naden kunnen beperken. Dat kan de verwerking op het dak efficiënter maken en helpt om een gelijkmatig onderdakvlak op te bouwen.

Daarnaast is SOLITEX MENTO 3000 volgens de productinformatie verouderingsbestendig en inzetbaar als tijdelijke bescherming van de constructie tijdens de bouwfase, mits verwerking volgens de productspecifieke voorwaarden. Voor vakmensen en ervaren doe-het-zelvers is dit een onderdakfolie die goed past in een doordachte, dampopen dakconstructie met aandacht voor vochttransport en winddichting.

Specificaties

Referentie
IS14354
EAN
4026639143549
Merk
Pro Clima