# TESCON No.1 tape kopen | Hanssens Hout

## Pro Clima TESCON No.1 luchtdichtingstape 60 mm x 30 m

Fabrikanten / Pro Clima

Allround luchtdichtingstape voor binnen- en buitentoepassingen. Geschikt voor dampremmen, luchtdichtingsbanen, houtvezelplaten en aansluitingen rond doorvoeren.

## Bestel-URL

[Pro Clima TESCON No.1 luchtdichtingstape 60 mm x 30 m](https://www.hanssenshout.be/nl/isolatie/kleefbanden-luchtdichtingslijmen-en-primers/pro-clima-tescon-no1-6cm-x-30m)

## Foto's

- ![Productfoto](https://www.hanssenshout.be/assets/media/599/pro-clima-tescon-no1-6cm-x-30m.jpg)
- ![Productfoto](https://www.hanssenshout.be/assets/media/802/pro-clima-tescon-no1-6cm-x-30m.jpg)

## Specificaties

- **Referentie**: IS10690
- **Merk**: Pro Clima

## Product omschrijving

### Veelzijdige luchtdichtingstape voor binnen en buiten

Pro Clima TESCON No.1 is een technische kleefband voor duurzame luchtdichting en winddichting in gebouwschillen. Deze tape is ontwikkeld voor toepassingen aan de binnen- én buitenzijde en past perfect binnen professionele isolatieopbouwen waar een betrouwbare aansluiting van folies en platen nodig is.

Met een breedte van 60 mm en een rollengte van 30 m is deze uitvoering geschikt voor lineaire verklevingen, overlapnaden en detailafwerkingen. De tape combineert een flexibele drager met een sterke, waterbestendige kleeflaag, waardoor ze vlot verwerkbaar blijft op uiteenlopende aansluitingen in dak-, wand- en houtskeletconstructies.

### Toepassingen in isolatie en luchtdichting

Deze Pro Clima kleefband wordt gebruikt voor het luchtdicht verkleven van dampremmen, luchtdichtingsbanen en houtachtige plaatmaterialen. Binnen de isolatieschil helpt TESCON No.1 om naden en overlappingen correct af te werken, zodat ongewenste luchtlekken beperkt worden en de prestaties van de isolatieopbouw behouden blijven.

Aan de buitenzijde is de tape inzetbaar voor winddichte aansluitingen van onderdakfolies, wandschalingsmembranen en geschikte houtvezel- of houtderivaatplaten. Ook bij renovatie en dakopbouw is dit een courante keuze voor het afdichten van aansluitingen tussen folies onderling en op gladde, niet-minerale ondergronden.

- Geschikt voor dampremfolies en luchtdichtingsmembranen
- Toepasbaar op onderdak- en gevelmembranen
- Inzetbaar op houtderivaatplaten en gelijkaardige plaatmaterialen
- Bruikbaar voor aansluitingen rond buizen, kabels en andere doorvoeren

### Materiaal en verwerkbaarheid

TESCON No.1 heeft een drager uit geperforeerde PE-folie. Dat zorgt voor een goede combinatie van soepelheid, scheurcontrole en verwerkbaarheid op de werf. De tape is met de hand afscheurbaar, wat handig is bij detailwerk en snelle montage zonder extra snijgereedschap.

De tape is bovendien sterk vervormbaar, wat een belangrijk voordeel is bij doorvoeren en onregelmatige aansluitingen. Daardoor sluit ze goed aan rond leidingen, kabeldoorsteken, dakvensters en andere bouwdetails waar een klassieke rechte tape minder vlot te positioneren is.

### Duurzame hechting en technische eigenschappen

De waterbestendige SOLID-kleeflaag van Pro Clima zorgt voor een zekere hechting, ook wanneer de omstandigheden op de werf minder ideaal zijn. Volgens de productinformatie is de kleefkracht langdurig getest en onafhankelijk bevestigd, wat deze tape geschikt maakt voor duurzame luchtdichtingsdetails in nieuwbouw en renovatie.

Een bijkomend voordeel is dat TESCON No.1 rechtstreeks overpleisterbaar is. Dat maakt de tape interessant voor afwerkingen waar de aansluiting later in een pleister- of afbouwlaag geïntegreerd wordt. Ook op vlak van emissietesten scoort dit product sterk, wat in hedendaagse bouwdetails een relevante eigenschap is.

- Flexibele PE-drager
- Met de hand afscheurbaar
- Waterbestendige kleeflaag
- Blijvend vervormbaar voor detailaansluitingen
- Rechtstreeks overpleisterbaar

### Compatibiliteit binnen de gebouwschil

Binnen luchtdichtingssystemen wordt TESCON No.1 vaak toegepast in combinatie met dampremmen, luchtdichtingsfolies en onderdakmembranen van Pro Clima. De tape is volgens de fabrikant geschikt voor verklevingen tussen membranen onderling en voor aansluitingen op aangrenzende gladde, niet-minerale bouwelementen.

In de praktijk is dit een nuttige keuze voor detailleringen in houtskeletbouw, dakrenovatie, zolderafwerking en energiezuinige wandopbouwen. De breedte van 60 mm biedt voldoende contactoppervlak voor veel courante overlapnaden en aansluitdetails binnen isolatie- en luchtdichtingswerken.

### Praktische inzet op de werf

Voor vakmensen en veeleisende doe-het-zelvers is deze rolmaat van 30 meter een praktische standaardmaat voor uiteenlopende afwerkingen. Ze laat zich efficiënt inzetten voor zowel repetitieve naden als fijn detailwerk, zonder dat de tape te breed of te stug aanvoelt tijdens de verwerking.

TESCON No.1 is vooral interessant wanneer één tape nodig is voor meerdere toepassingen binnen hetzelfde project. Dat maakt het eenvoudiger om luchtdichte en winddichte aansluitingen consequent uit te voeren in dak, wand en aansluitdetails, met een product dat afgestemd is op de eisen van moderne isolatie- en luchtdichtingsopbouwen.

## Breadcrumbs

- [Fabrikanten](https://www.hanssenshout.be/nl/fabrikanten)
- [Pro Clima](https://www.hanssenshout.be/nl/fabrikanten/pro-clima)

## Gerelateerde producten

- [Pro Clima ORCON F luchtdichtingslijm 600 ml folie worst](https://www.hanssenshout.be/nl/isolatie/kleefbanden-luchtdichtingslijmen-en-primers/pro-clima-orcon-f-600ml-worst-in-folie)
- [Pro Clima UNI TAPE XL reparatietape 20 cm x 30 m](https://www.hanssenshout.be/nl/isolatie/kleefbanden-luchtdichtingslijmen-en-primers/pro-clima-uni-tape-xl-20cm-x-30m)
- [Pro Clima UNI TAPE XL luchtdichtingstape 150 mm x 30 m](https://www.hanssenshout.be/nl/isolatie/kleefbanden-luchtdichtingslijmen-en-primers/pro-clima-uni-tape-xl-15cm-x-30m)
- [Pro Clima CONTEGA PV ramaansluitband 200 mm x 15 m bepleisterbaar](https://www.hanssenshout.be/nl/isolatie/kleefbanden-luchtdichtingslijmen-en-primers/pro-clima-contega-pv-20cm-x-15m)
- [Pro Clima TESCON VANA kleefband 150 mm x 30 m bepleisterbaar](https://www.hanssenshout.be/nl/isolatie/kleefbanden-luchtdichtingslijmen-en-primers/pro-clima-tescon-vana-15cm-x-30m)

## Shop navigatie

- [Constructie Hout](https://www.hanssenshout.be/nl/constructie-hout)
    - [Douglas](https://www.hanssenshout.be/nl/constructie-hout/douglas)
    - [Epicea](https://www.hanssenshout.be/nl/constructie-hout/epicea)
    - [Vuren | Grenen](https://www.hanssenshout.be/nl/constructie-hout/vuren-grenen)
    - [SLS | CLS](https://www.hanssenshout.be/nl/constructie-hout/sls-cls)
    - [I-ligger](https://www.hanssenshout.be/nl/constructie-hout/i-ligger)
    - [LVL balken](https://www.hanssenshout.be/nl/constructie-hout/lvl-balken)
    - [Gelamelleerde balken](https://www.hanssenshout.be/nl/constructie-hout/gelamelleerde-balken)
- [Hard Hout](https://www.hanssenshout.be/nl/hard-hout)
    - [Afzelia](https://www.hanssenshout.be/nl/hard-hout/afzelia)
    - [Padouk](https://www.hanssenshout.be/nl/hard-hout/padouk)
    - [Teak](https://www.hanssenshout.be/nl/hard-hout/teak)
    - [Tulipwood](https://www.hanssenshout.be/nl/hard-hout/tulipwood)
    - [Afrormosia](https://www.hanssenshout.be/nl/hard-hout/afrormosia)
    - [Beuk](https://www.hanssenshout.be/nl/hard-hout/beuk)
    - [Merbau](https://www.hanssenshout.be/nl/hard-hout/merbau)
    - [Eik](https://www.hanssenshout.be/nl/hard-hout/eik)
    - [Es-Essen](https://www.hanssenshout.be/nl/hard-hout/es-essen)
    - [Kerselaar](https://www.hanssenshout.be/nl/hard-hout/kerselaar)
    - [Meranti](https://www.hanssenshout.be/nl/hard-hout/meranti)
    - [Iroko](https://www.hanssenshout.be/nl/hard-hout/iroko)
    - [Notelaar](https://www.hanssenshout.be/nl/hard-hout/notelaar)
    - [Okan](https://www.hanssenshout.be/nl/hard-hout/okan)
    - [Sipo](https://www.hanssenshout.be/nl/hard-hout/sipo)
- [Zacht Hout](https://www.hanssenshout.be/nl/zacht-hout)
    - [Yellow Pine](https://www.hanssenshout.be/nl/zacht-hout/yellow-pine)
    - [Ayous](https://www.hanssenshout.be/nl/zacht-hout/ayous)
    - [Ceder](https://www.hanssenshout.be/nl/zacht-hout/ceder)
    - [Lariks](https://www.hanssenshout.be/nl/zacht-hout/lariks)
    - [Tulpenhout](https://www.hanssenshout.be/nl/zacht-hout/tulpenhout)
    - [Pitch Pine](https://www.hanssenshout.be/nl/zacht-hout/pitch-pine)
- [Platen](https://www.hanssenshout.be/nl/platen)
    - [Melamine](https://www.hanssenshout.be/nl/platen/melamine)
    - [MDF](https://www.hanssenshout.be/nl/platen/mdf)
    - [OSB](https://www.hanssenshout.be/nl/platen/osb)
    - [Multiplex](https://www.hanssenshout.be/nl/platen/multiplex)
    - [Gipsplaten](https://www.hanssenshout.be/nl/platen/gipsplaten)
    - [Profielen](https://www.hanssenshout.be/nl/platen/profielen)
    - [Spaanplaten](https://www.hanssenshout.be/nl/platen/spaanplaten)
    - [Gelamelleerde tabletten](https://www.hanssenshout.be/nl/platen/gelamelleerde-tabletten)
    - [Rubberwood](https://www.hanssenshout.be/nl/platen/rubberwood)
    - [Werktabletten](https://www.hanssenshout.be/nl/platen/werktabletten)
    - [Timmerpanelen](https://www.hanssenshout.be/nl/platen/timmerpanelen)
    - [Hard - Zacht -Wit - Blok Board](https://www.hanssenshout.be/nl/platen/hard-zacht-wit-blok-board)
    - [Kantenbanden](https://www.hanssenshout.be/nl/platen/kantenbanden)
    - [Meubelpanelen](https://www.hanssenshout.be/nl/platen/meubelpanelen)
- [Interieur](https://www.hanssenshout.be/nl/interieur)
    - [Parket](https://www.hanssenshout.be/nl/interieur/parket)
    - [Laminaat](https://www.hanssenshout.be/nl/interieur/laminaat)
    - [LVT](https://www.hanssenshout.be/nl/interieur/lvt)
    - [Lijsten - plinten - sponden](https://www.hanssenshout.be/nl/interieur/lijsten-plinten-sponden)
    - [Deuren](https://www.hanssenshout.be/nl/interieur/deuren)
    - [Kasten op maat](https://www.hanssenshout.be/nl/interieur/kasten-op-maat)
    - [Wand en plafond](https://www.hanssenshout.be/nl/interieur/wand-en-plafond)
    - [Trappen](https://www.hanssenshout.be/nl/interieur/trappen)
- [Shop](https://www.hanssenshout.be/nl/shop)
    - [IJzerwaren](https://www.hanssenshout.be/nl/shop/ijzerwaren)
    - [Gereedschap](https://www.hanssenshout.be/nl/shop/gereedschap)
    - [Lijmen en Siliconen](https://www.hanssenshout.be/nl/shop/lijmen-en-siliconen)
    - [Houtbescherming binnen](https://www.hanssenshout.be/nl/shop/houtbescherming-binnen)
    - [TEC7](https://www.hanssenshout.be/nl/shop/tec7)
    - [Houtbescherming buiten](https://www.hanssenshout.be/nl/shop/houtbescherming-buiten)
    - [Deurkrukken](https://www.hanssenshout.be/nl/shop/deurkrukken)
    - [Grepen en Knoppen](https://www.hanssenshout.be/nl/shop/grepen-en-knoppen)
    - [Pneumatische spijkermachines en toebehoren / brads](https://www.hanssenshout.be/nl/shop/pneumatische-spijkermachines-en-toebehoren-brads)
    - [Knauf afwerkingsproducten](https://www.hanssenshout.be/nl/shop/knauf-afwerkingsproducten)
- [Dak en gevel](https://www.hanssenshout.be/nl/dak-en-gevel)
    - [Eternit](https://www.hanssenshout.be/nl/dak-en-gevel/eternit)
    - [Rockpanel](https://www.hanssenshout.be/nl/dak-en-gevel/rockpanel)
    - [Trespa](https://www.hanssenshout.be/nl/dak-en-gevel/trespa)
    - [Velux](https://www.hanssenshout.be/nl/dak-en-gevel/velux)
    - [Onderdakpanelen](https://www.hanssenshout.be/nl/dak-en-gevel/onderdakpanelen)
    - [Houten schroten](https://www.hanssenshout.be/nl/dak-en-gevel/houten-schroten)
    - [Thermo behandeld Hout](https://www.hanssenshout.be/nl/dak-en-gevel/thermo-behandeld-hout)
    - [Composiet](https://www.hanssenshout.be/nl/dak-en-gevel/composiet)
- [Isolatie](https://www.hanssenshout.be/nl/isolatie)
    - [Glaswol Ursa](https://www.hanssenshout.be/nl/isolatie/glaswol-ursa)
    - [Glaswol Knauf](https://www.hanssenshout.be/nl/isolatie/glaswol-knauf)
    - [Rotswol](https://www.hanssenshout.be/nl/isolatie/rotswol)
    - [Houtvezelisolatie](https://www.hanssenshout.be/nl/isolatie/houtvezelisolatie)
    - [Geëxtrudeerd Polystyreen](https://www.hanssenshout.be/nl/isolatie/geextrudeerd-polystyreen)
    - [PIR Isolatie](https://www.hanssenshout.be/nl/isolatie/pir-isolatie)
    - [Akoestische Isolatie](https://www.hanssenshout.be/nl/isolatie/akoestische-isolatie)
    - [Damprembanen en luchtdichtingsbanen](https://www.hanssenshout.be/nl/isolatie/damprembanen-en-luchtdichtingsbanen)
    - [Wandbescherming](https://www.hanssenshout.be/nl/isolatie/wandbescherming)
    - [Butyl-tapes](https://www.hanssenshout.be/nl/isolatie/butyl-tapes)
    - [Bepleisterbare aansluitbanden](https://www.hanssenshout.be/nl/isolatie/bepleisterbare-aansluitbanden)
    - [Kleefbanden, luchtdichtingslijmen en primers](https://www.hanssenshout.be/nl/isolatie/kleefbanden-luchtdichtingslijmen-en-primers)
    - [Manchetten en detailoplossingen](https://www.hanssenshout.be/nl/isolatie/manchetten-en-detailoplossingen)
- [Tuin](https://www.hanssenshout.be/nl/tuin)
    - [Terrasplanken](https://www.hanssenshout.be/nl/tuin/terrasplanken)
    - [Tuin afsluitingen](https://www.hanssenshout.be/nl/tuin/tuin-afsluitingen)
    - [Constructie hout geïmpregneerd](https://www.hanssenshout.be/nl/tuin/constructie-hout-geimpregneerd)
    - [Steigerhout](https://www.hanssenshout.be/nl/tuin/steigerhout)
    - [Tuinhuizen Carports](https://www.hanssenshout.be/nl/tuin/tuinhuizen-carports)
    - [Bloembakken &amp; decoratie](https://www.hanssenshout.be/nl/tuin/bloembakken-decoratie)
    - [IJzerwaren Tuin](https://www.hanssenshout.be/nl/tuin/ijzerwaren-tuin)
