- Hanssens Hout blijft open tijdens het bouwverlof -
CLS414G
SLS CLS VURENHOUT GESCHAAFD C24 GEDRENKT 38 X 140 MM

Geschaafd en gekalibreerd vurenhout met afgeronde hoeken voor uiteenlopende constructietoepassingen. Deze C24 balk van 38 x 140 mm is gedrenkt uitgevoerd en geschikt voor onder meer houtskeletbouw, vloeren, valse wanden en dakconstructies.

Dit artikel is niet meer beschikbaar.


Koop rechtreeks van groothandel
Sinds 1904
Modern machinepark
Afhaling mogelijk in de winkel
Contact

Heb je een vraag over SLS CLS vurenhout geschaafd C24 gedrenkt 38 x 140 mm ?

SLS geschaafd 38x140 mm gedrenkt

Artikel

SLS CLS vurenhout geschaafd C24 gedrenkt 38 x 140 mm

Naam *
Emailadres *
Telefoon
Mijn vraag *

SLS CLS vurenhout voor sterke en nette houtconstructies

Deze SLS of CLS balk in vurenhout is geschaafd en gekalibreerd, waardoor je vlot en nauwkeurig werkt op de werf of in het atelier. De afgeronde hoeken geven het hout zijn typische CLS-uitvoering en zorgen voor een verzorgde verwerking, zeker bij regelwerk en zichtbare binnenconstructies.

Met een sectie van 38 x 140 mm en sterkteklasse C24 is dit constructiehout geschikt voor toepassingen waar maatvastheid en een betrouwbare draagkracht belangrijk zijn. De gedrenkte uitvoering biedt extra bescherming bij gebruik in omstandigheden waar een behandeling gewenst is.

Geschaafd constructiehout met vlotte verwerking

Door de geschaafde afwerking voelt het hout glad aan en is het aangenamer te hanteren tijdens zagen, schroeven en monteren. De gekalibreerde maatvoering helpt om sneller en consistenter te bouwen, wat interessant is voor zowel professionele plaatsers als doe-het-zelvers.

Deze uitvoering wordt vaak gekozen voor: - houtskeletbouw - vloeren en draagregels - valse wanden - dakconstructies - algemeen binnenregelwerk

C24 kwaliteit voor structurele toepassingen

De C24-klassering maakt dit hout geschikt voor veel voorkomende dragende toepassingen in de bouw. Daardoor is het een logische keuze voor constructies waar een degelijke sterkteklasse gevraagd wordt.

Omdat vurenhout uit verschillende groeigebieden kan komen, kunnen er natuurlijke verschillen zichtbaar zijn in groeiringen, kwasten en houttekening. Dat hoort bij het karakter van massief naaldhout en heeft invloed op het uitzicht van elke balk.

Gedrenkte uitvoering voor extra bescherming

Deze balk is gedrenkt, ook wel gedompeld genoemd. Zo krijgt het hout een bijkomende behandeling die nuttig is wanneer extra bescherming gevraagd wordt binnen de voorziene toepassing.

Bij hout in constructieve toepassingen blijft het belangrijk om aandacht te hebben voor een correcte detaillering, voldoende ventilatie en een doordachte opbouw. Zo blijft het hout beter presteren en blijft de constructie duurzamer in gebruik.

Veelgekozen formaat voor wanden, vloeren en dakwerk

De maat 38 x 140 mm is een courant formaat binnen constructiehout en laat zich breed inzetten in uiteenlopende raamwerken. Door de combinatie van sterkte, verwerkbaarheid en nette afwerking past deze sectie goed in projecten waar snel en precies gewerkt moet worden.

Voor schrijnwerkers, aannemers en zelfbouwers is SLS of CLS vurenhout een praktische keuze wanneer een rechte, uniforme balk nodig is voor skelet- en regelwerk.

SLS - CLS

SLS en CLS worden meestal gemaakt uit naaldhout zoals vuren, afkomstig van fijnspar uit de dennenfamilie. Dit hout heeft doorgaans een lichte, witgele tot bleek crèmekleurige uitstraling met een vrij egale nerf, wat zorgt voor een frisse en sobere houtlook.

Vuren is populair in de bouw omdat het licht van gewicht is, toch een goede sterkte biedt en zich vlot laat zagen, schaven, schroeven en nagelen. Het hout is geschikt voor binnengebruik en voor constructietoepassingen, maar buiten of in vochtigere omstandigheden is een aangepaste behandeling belangrijk omdat vuren van nature niet tot de meest duurzame houtsoorten behoort.

Hou rekening met de typische eigenschappen van naaldhout: - het kan werken bij wisselende vochtigheid - kwasten en hars kunnen voorkomen - kleine scheurtjes of spanningen zijn mogelijk tijdens het drogen - langdurig contact met vocht vermijd je best zonder gepaste bescherming

SLS en CLS worden vaak gebruikt voor houtskeletbouw, binnenwanden, plafonds, vloeren, daken en ander dragend of niet-dragend regelwerk. Door de combinatie van maatvastheid, bewerkbaarheid en een vlotte montage is dit een veelgebruikte houtsoort in zowel nieuwbouw als renovatie.

Specificaties

Referentie
CLS414G

Misschien ben je ook geïnteresseerd in:

5,22 /m
SLS CLS balk geschaafd 38 x 184 mm C24
CLS419

SLS CLS balk geschaafd 38 x 184 mm C24

Geschaafd en gekalibreerd vuren constructiehout met afgeronde hoeken in sectie 38 x 184 mm en sterkteklasse C24. Geschikt voor uiteenlopende toepassingen in houtskeletbouw, vloeren, valse wanden en dakconstructies.
18,78
In voorraad
6,85 /m
SLS CLS balk geschaafd 38 x 235 mm C24
CLS423

SLS CLS balk geschaafd 38 x 235 mm C24

Geschaafd en gekalibreerd vuren constructiehout met afgeronde hoeken voor uiteenlopende draag- en regelwerken. Deze SLS/CLS balk in C24-kwaliteit is geschikt voor houtskeletbouw, vloeren, wanden en dakconstructies.
22,60
In voorraad
1,71 /m
SLS CLS vuren keper geschaafd 45 x 45 mm
CLS4545

SLS CLS vuren keper geschaafd 45 x 45 mm

Deze geschaafde en gekalibreerde SLS/CLS keper in vurenhout heeft afgeronde hoeken en een nette, maatvaste afwerking. Geschikt voor uiteenlopende binnentoepassingen in constructiewerk zoals houtskeletbouw, vloeren, valse wanden en dakopbouw.
4,09
In voorraad
1,65 /m
SLS CLS vuren keper geschaafd 38 x 58 mm
CLS46

SLS CLS vuren keper geschaafd 38 x 58 mm

Geschaafde en gekalibreerde vuren keper in SLS/CLS-uitvoering met afgeronde hoeken. Geschikt voor uiteenlopende binnentoepassingen in houtskeletbouw, vloeren, valse wanden en dakconstructies.
3,46
In voorraad
8,93 /m
SLS CLS balk geschaafd C24 38 x 286 mm
CLS428

SLS CLS balk geschaafd C24 38 x 286 mm

Geschaafde SLS/CLS balk in sterkteklasse C24 voor binnentoepassingen in houtskelet, regelwerk en dragende constructies. De balk is afgewerkt voor vlotte verwerking en beschikbaar in lengtes van 300 en 510 cm.
26,79
In voorraad